Język angielski


[pobierz] 0.1 MB język angielski kl. II na dzień 25.03.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Czas powtórek już za nami, teraz będziemy wspólnymi siłami realizować podstawę programową. Wiem, że mieliście Państwo możliwość odebrania podręczników ze szkoły, ale gdyby jednak okazało się, że ktoś nie ma w domu książek, bardzo proszę o bezpośredni kontakt ze mną anna.kuzma.iwan@gmail.com, będę wtedy wysyłać Państwu screeny stron oraz ewentualnie nagrania.
Dziś poznajemy nowe słownictwo z podręcznika ze strony 68: ride a bike, watch TV, listen to music, text a friend, every day, at the weekend. Jakiś czas temu wysyłałam przez e-dziennik słówka do zapisania w zeszycie. Kto jeszcze tego nie zrobił, to niech teraz proszę sukcesywnie przepisuje.
Żeby poznać wymowę słówek, odtwórzcie proszę nagranie 2/16 i powtarzajcie te zwroty.
Słówka przepisane? Powtórzone za nagraniem? W takim razie przechodzimy do zeszytu ćwiczeń
Proszę wszystkich uczniów o wykonanie zad. 1/84 i 4/85. Poszło szybko i sprawnie? W takim razie chętni uczniowie mogą podjąć się zad. 2/84 i/lub 3/85.
Tyle na dzisiaj powtarzajcie codziennie nowe słówka mile widziane zdjęcia z wykonanymi zadaniami (anna.kuzma.iwan@gmail.com).
See you on Monday!
Anna Kuźma-Iwan

[pobierz] 0.1 MB język angielski kl. II na dzień 30.03.2020

Good morning Children!
Thank you for the pictures with your work. – Dziękuję za zdjęcia z pracą dzieci z języka angielskiego (tu ukłon w stronę rodziców ).
Let’s start our lesson
Subject: I ride a skateboard – jeżdżę na deskorolce.


Dziś poznajemy kolejne słówka z podręcznika ze strony 70: slow – powolny, fast – szybki, win – wygrać, race – wyścig, skateboard – deskorolka.
Żeby poznać wymowę słówek, odtwórzcie proszę nagranie 2/19 i powtarzajcie te zwroty.
Wymowa utrwalona? Więc zróbcie zad. 1/86 w zeszycie ćwiczeń.
A teraz wracamy do podręcznika – włączcie nagranie 2/20 i przeczytajcie krótki tekst w zad. 1. Na podstawie tego tekstu zróbcie zad. 2/86 w zeszycie ćwiczeń – można je zrobić z nagraniem lub po prostu czytając tekst w podręczniku.
CHĘTNI mogą włączyć nagranie 2/21 i wskazać właściwe obrazki w zad. 2/71 w podręczniku.
CHĘTNI uczniowie mogą zrobić zad. 3/87 w zeszycie ćwiczeń oraz/lub 4/71 z podręcznika (ułożyć zdania ze słów i je zapisać w zeszycie).
Pamiętajcie, aby codziennie powtarzać nowe słówka
Rodziców proszę, aby w miarę możliwości przesyłać zdjęcia z wykonanymi zadaniami raz w tygodniu na anna.kuzma.iwan@gmail.com
Have a nice day!
Anna Kuźma-Iwan