WDŻR


[pobierz] 0.1 MB WDŻR kl. VII na dzień 23.06.2020

WDZR-7-23.06.2020
Temat: Karta praw rodzin.
To już ostatnie spotkanie w naszej klasowej rodzinie w tym roku. A ponieważ ostatnio w przestrzeni publicznej tyle się mówi o rożnego rodzaju prawach, to może warto przypomnieć czym jest i czemu ma służyć ,,karta praw rodzin”. ART.18. Zasada Ochrony Rodziny
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. (Konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997r). Konstytucja wymaga, by władze publiczne otoczyły szczególną ochroną i opieką rodzinę, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo i macierzyństwo. Żadna społeczność nie może rozwijać się bez udziału rodzin- silne rodziny są fundamentem silnej wspólnoty. Dzisiaj, gdy nasz kraj mierzy się z wyzwaniami demograficznymi oraz problemem osłabienia więzi społecznych, w tym rodzinnych, tym większe znaczenie zyskuje tworzenie przez władze publiczne korzystnych warunków dla funkcjonowania rodziny i małżeństwa oraz do wzmacniania więzi, na których są one oparte.
Jeżeli będziemy rozumieli jak ważne jest pilnowanie i respektowanie praw rodzin to wy jako przyszli rodzice będziecie mogli być spokojni o los swoich dzieci i rodzin a dziadkowie o wnuków.
Do zobaczenia i usłyszenia Andrzej G.