Wirtualna Pielgrzymka


7 i 8 października odbywała się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego naszym ósmoklasistom nie udało się wyjechać do Częstochowy, jak to bywało w latach ubiegłych. Swoją pielgrzymkę odbyli ... wirtualnie!
7 października uczestniczyli we mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza Stanisława Kluskę w intencji uczniów kl. VIII, rodziców i nauczycieli. W oprawie mszy św. - czytaniu i modlitwie wiernych miały udział uczennice: Katarzyna Mileszczyk i Magdalena Sidor. Piękna i żarliwa modlitwa m.in. o pomyślny wynik egzaminów, dobre przygotowanie do bierzmowania stanowiła pierwszy etap pielgrzymki.
Kolejny miał miejsce 8 października w godzinach popołudniowych. Młodzież, dyrekcja szkoły, wychowawczyni klasy oraz katecheci spotkali się w szkole. Panowała niezwykle uroczysta atmosfera. Po wprowadzeniu sztandaru Nikola Słomka odśpiewała Hymn Rodziny Szkół, a Katarzyna Mileszczyk przybliżyła ideę Pielgrzymki oraz tegoroczne hasło. Nie zabrakło oczywiście głosu Patrona szkoły: "Totus Tuus - Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje Serce, Maryjo".
Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor sztandar został wyprowadzony i odbyła się mniej oficjalna część uroczystości. Młodzież obejrzała fotorelację z dwu ostatnich szkolnych pielgrzymek na Jasną Górę, a następnie odbyła wirtualną wycieczkę z przewodnikiem po Muzeum Domu Rodzinnym Jana Pawła II .
Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w słowa przewodnika, gdyż po "zwiedzaniu" odbył się Quiz wiedzy o Janie Pawle II. Trzy drużyny: czerwona, niebieska i żółta zawzięcie rywalizowały o zwycięstwo. Nagrodą były najwyższe oceny w trzech kolorach (a więc o różnych wagach:)
Słodki poczęstunek w postaci kremówek był dodatkową nagrodą dla uczestników. Towarzyszyły mu oczywiście słowa papieża wspominającego wadowickie kremówki.
Wieczorem uczestnicy pielgrzymki udali się nad Bobrówkę na integracyjne ognisko z kiełbaskami. Była to okazja do radości i zacieśnienia więzi koleżeńskich - wszystkich jednoczył wspólny cel. Tutaj także nie zapomniano o modlitwie - młodzież zapisywała własne intencje skierowane do Matki Bożej Częstochowskiej, a potem nastąpił Akt Strzelisty - intencje zostały symbolicznie posłane do nieba poprzez ognisko przy wtórze wspólnie wymawianych słów: "Amen".