Program był realizowany w roku szkolnym 2025/2026 i miał na celu wspieranie dobrostanu oraz rozwijanie odporności psychicznej uczniów poprzez działania edukacyjne, integracyjne i projektowe angażujące całą społeczność szkolną. Realizacja programu rozpoczęła się etapem rekrutacji, obejmującym zgłoszenie szkoły do udziału oraz ogłoszenie wyników naboru.
Do programu dostało się tylko 45 % zgłoszonych szkół, w tym nasza. Następnie pani dyrektor Katarzyna Równiak wzięła udział w webinarze organizacyjnym, który wprowadził szkołę w założenia i przebieg programu. Kolejnym etapem była praca zespołu szkolnego nad arkuszem refleksji oraz analiza potrzeb i możliwości szkoły w zakresie wzmacniania odporności psychicznej uczniów. Ważnym wydarzeniem inaugurującym działania był udział w konferencji otwierającej program, w której wzięła udział pani Ewa Domańska -pedagog specjalny. W okresie od października do listopada organizowane były Dialogi, które umożliwiły wymianę doświadczeń, rozmowę o potrzebach uczniów oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań wspierających dobrostan psychiczny. Równolegle nauczyciele brali udział w webinarach rozwijających wiedzę i kompetencje związane z tematyką programu. Program zakładał również regularne spotkania z Moderatorem, odbywające się w ciągu całego roku szkolnego. Spotkania te służyły wspieraniu zespołów szkolnych, monitorowaniu postępów oraz wymianie dobrych praktyk. Po pierwszym semestrze przygotowane zostało sprawozdanie podsumowujące dotychczasowe działania, a także zorganizowano spotkanie rady pedagogicznej służące omówieniu efektów realizacji programu i dalszych kierunków pracy. Od listopada 2025 roku do czerwca 2026 roku realizowane były uczniowskie projekty dotyczące odporności psychicznej. Projekty angażowały uczniów w działania rozwijające umiejętności radzenia sobie ze stresem, budowania relacji, współpracy oraz dbania o dobrostan psychiczny.
Nasza szkoła realizowała projekt w obszarach: 1 Szkoła rozwija empatię i uważność na innych. 2 . Szkoła pomaga rozumieć emocje i radzić sobie ze stresem. 28 maja została przeprowadzona gra terenowa, wieńcząca udział w projekcie. Dziękujemy uczniom klasy 4 za stworzenie pomysłów i zadań, które zostały wykorzystane w tworzeniu gry.
W projekcie brały udział klasy 2, 4, 5 i 6B i nauczyciele Beata Bójko, Marlena Daszczyk, Ewa Domańska, Joanna Ludwiczuk-Sadłowska – koordynator programu. Program zakończył się wspólnym podsumowaniem działań oraz refleksją nad efektami i możliwością kontynuacji wypracowanych działań w kolejnych latach.
W dniu dzisiejszym klasa III B zorganizowała w szkole Dyskotekę klasową z poczęstunkiem na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Wszyscy Super bawili się ![]()
Aby zadbać też o kondycję uczniowie bawili się na ulubionym Orliku oraz szkolnym placu zabaw ![]()
Będziemy długo wspominać ten piękny i pogodny dzień.