Klub czytelniczy


Od maja br. działa w naszej szkole klub czytelniczy. W działanie zaangażowało się dwadzieścioro uczniów klas piątych oraz trzy uczennice klasy III gimnazjalnej. Klub realizuje projekt czytelniczy CEO - PoczytajMy. Jest to program edukacyjny wspierający czytelnictwo. Młodzież z klubu przygotowuje spotkania czytelnicze dla kolegów i koleżanek z klas młodszych i przedszkoli oraz akcje czytelnicze w szkole. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wszyscy wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, a także uczą!
Dzięki udziałowi w projekcie PoczytajMy młodzież z klubu:
• uczy się, w jaki sposób organizować spotkania czytelnicze: jakie ćwiczenia zaproponować, jak dobrać lekturę dla grupy uczestników, jak formułować pytania i polecenia;
• ćwiczy dykcję, poprawne czytanie, autoprezentację;
• samodzielnie prowadzi spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów;
• rozwija własne talenty i dzieli się nimi z innymi.

SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ
Klub czytelniczy promuje czytelnictwo poprzez kreatywną i nietypową akcję SLEEVEFACE. Polega ona na wykonaniu zdjęć, których elementem jest okładka książki – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, całej sylwetki lub nawet element krajobrazu. Zachęcamy do nadsyłania ciekawych zdjęć i przede wszystkim - do czytania książek!