Osiągnięcia sportowe


ROK SZKOLNY 2019/2020

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POWIATU W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ „4” DZIEWCZĄT
Dnia 25.02.2020 r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim odbyły się półfinały mistrzostw powiatu w mini piłkę siatkową „4” dziewcząt. W zawodach wzięło udział cztery drużyny tj. SP ze Skrobowa - opiekun p. R. Romanek, SP nr 4 z Lubartowa – opiekun J. Suska, SP z Brzostówki – opiekun p. A. Pęksa, SP z Ostrowa Lubelskiego wraz z opiekunem p. E. Walkiewicz. Podczas zawodów walka sportowa była bardzo zacięta, wszyscy chcieli zwyciężyć, nie zapominając jednak o zasadach fair play. Mecze rozgrywane były systemem „ każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła SP z Ostrowa Lubelskiego, II miejsce SP ze Skrobowa, III miejsce SP nr 4 z Lubartowa, IV miejsce SP z Brzostówki.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Alicja Wolska, Klaudia Matyjaszczyk, Nikola Płowaś, Oliwia Kołkiewicz, Dominika Kołkiewicz, Julia Kosiak, Martyna Szymula, Julia Wołowicz wywalczyły sobie awans na mistrzostwa powiatu w mini piłkę siatkową „4” w Kocku. GRATULUJEMY!!! I życzymy sukcesów na mistrzostwach powiatu w Kocku.

 

 

Wicemistrzynie Powiatu Lubartowskiego w piłce halowej
Dziewczęta z klasy VI a, VI b i V brały udział w Igrzyskach Dzieci Powiatu Lubartowskiego (2007 i młodsi). Drogę do sukcesu rozpoczęły 4 grudnia zwyciężając w gminnych eliminacjach drużyny ze szkół w Kolechowicach i Rozkopaczewie. Następnym krokiem były zorganizowane 13 grudnia w naszej szkole Półfinały Powiatu Lubartowskiego, w których uczestniczyły zespoły z szkół w: Brzostówce, Leszkowicach, Lubartowie (szkoła nr 1) oraz Skrobowie. Nasza drużyna okazała się najlepsza wygrywając ze wszystkimi. 16 grudnia w Kamionce odbyły się Finały Powiatu Lubartowskiego, gdzie spotkało się sześć drużyn ze szkół w: Abramowie, Brzostówce, Kamionce, Lubartowie, Michowie i Ostrowie Lubelskim. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Skład drużyny wicemistrzowskiej: Zuzanna Grygiel, Klaudia Haraszczuk, Julia Kwit, Klaudia Matyjaszczyk, Dominika Kołkiewicz, Oliwia Kołkiewicz, Nikola Płowaś, Oliwia Szczepańska, Alicja Wolska. Gratulacje!!!
Więcej informacji http://pszs.lubartow24.eu/index.php/239-halowa-pn-igrzyska-kamionka-16-12-2019

Zawody wojewódzkie LDK 13.10.2019 r. Lublin
Dnia 13.10.2019 r. w Lublinie odbyły się wojewódzkie zawody w lekkiej atletyce szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 i U16. W mistrzostwach uczestniczyły dzieci i młodzież z województwa lubelskiego (łącznie około 200 zawodniczek i zawodników). Poziom zawodów był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów, którzy od marca 2019 r. uczestniczą w programie „Lekkoatletyka dla każdego”.
Srebrny medal w skoku wzwyż zdobyła uczennica klasy VIb Klaudia Matyjaszczyk pokonując wysokość 125 cm.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Oliwia Kołkiewicz z klasy VIb zajmując VI miejsce w biegu na 60 m z czasem 9,28 sek oraz siódmą lokatę w skoku w dal z wynikiem 391 cm.
Daniel Niedbalski z klasy VII był ósmy w biegu na 60 m z wynikiem 8,91 sek (rekord życiowy).
Dużą niespodziankę sprawiła młodsza o rok od swoich konkurentek Klaudia Haraszczuk z klasy V zajmując 10 miejsce w trójboju. W kategorii U12 startowały 62 zawodniczki. Warto dodać, że Klaudia ustanowiła 3 rekordy życiowe w skoku w dal, w biegu na 60 m i w rzucie piłką lekarską.
Większość naszych uczniów, na zawodach tej rangi, startowało po raz pierwszy.
Transport na mistrzostwa sponsorował Polski Związek Lekkiej Atletyki.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

5 i 6 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kocku odbyły się zawody finałowe o Mistrzostwo Powiatu Lubartowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Pierwszego dnia rywalizowały 4 najlepsze drużyny dziewcząt wyłonione w zawodach półfinałowych, a mianowicie: Szkoła Podstawowa w Kocku – gospodarz zawodów, Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim, Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, Gimnazjum w Abramowie. Zawody rozgrywane były metodą „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: A. Jesionek, J. Antonik, M. Socha, N. Taras, K. Wójtowicz, P. Markiewicz, J. Ziółkowska, P. Wolska i M. Bójko zajęła III miejsce.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce - Gimnazjum w Abramowie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kocku,
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim,
IV miejsce - Gimnazjum Sportowe w Lubartowie.
Drugiego dnia odbyła się rywalizacja najlepszych drużyn chłopców wyłonionych w eliminacja półfinałowych. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny z naszego powiatu: Gimnazjum w Firleju, Gimnazjum w Michowie, Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim i Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zaangażowanie wszystkich zawodników było ogromne, walczyli o każdy punkt tym samym dostarczając kibicom wielu emocji. Nasza reprezentacja w składzie: M. Bernacki, P. Drabik, J. Powroźnik, J. Jóźwiak, W. Makara i M. Werduch wywalczyła II miejsce.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce - Gimnazjum w Firleju,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim,
III miejsce – Gimnazjum w Michowie,
IV miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Lubartowie.
Drużyny dziewcząt i chłopców do zawodów przygotował Pan Witold Kłoda.

ZWYCIĘZCY BARBÓRKOWEGO TURNIEJU

6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Górnika, w których uczestniczyła również delegacja z naszej szkoły. Z okazji górniczego święta zorganizowano m.in. rozgrywki sportowe dla uczniów okolicznych szkół. Barbórka okazała się dla nas po raz kolejny szczęśliwa, bowiem reprezentacja chłopców z klas ósmych wygrała Barbórkowy Turniej w Piłce Halowej o Puchar Prezesa LW „Bogdanka” SA. Puchar trafił oczywiście do naszych zawodników, drugie miejsce zajęli chłopcy z Zespołu Szkół w Uścimowie reprezentowani przez kl. III gimnazjum, a trzecie drużyna z kl. VIII Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie. Gratulujemy zwycięskiej drużynie, która wystąpiła w składzie: Bartek Bliźniuk, Krystian Drabik, Patryk Drabik, Kuba Rębisz, Kacper Rojek, Kacper Słomka i Szymon Trubalski.

Finałowe Rozgrywki o Puchar Tymbarku

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał województwa lubelskiego XVIII Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 (zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat) rywalizowało 135 drużyn. Było to ponad 1300 piłkarzy z 24 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim w kategoriach U-8, U-10 oraz U-12 reprezentowały powiat lubartowski w finale województwa. Oto składy drużyn: U-8: Zuzanna Woźniak, Angelika Golda, Julia Janiak, Kinga Kusak, Milena Kwit, Łucja Puła; U-10: Jagoda Tkaczyk, Dominika Kołkiewicz, Julia Woźniak, Julia Kwit, Klaudia Haraszczuk, Nikola Płowaś, Zuzanna Grygiel, Kaja Bartkowicz, Aleksandra Juszka, Daria Bliźniuk (najlepsza bramkarka turnieju); U-12: Klaudia Matyjaszczyk, Oliwia Kołkiewicz, Julia Kosiak, Oliwia Szczepańska, Julia Wołnysz, Alicja Wolska, Dagmara Nierychlewska, Oliwia Niedbalska, Julia Czarnata, Katarzyna Mileszczyk. Turniej rozgrywany był sposobem pucharowym. Najmłodsze dziewczęta U-8 zakończyły rywalizację na etapie grupowym. Drużyna U-10 wygrała zmagania grupowe i grała w finałach. Zajęła w swojej kategorii III miejsce w województwie lubelskim. Drużyna U-12 także awansowała do rozgrywek finałowych. Zajęła V miejsce.

Gratulacje! Jarosław Góźdź

 

Z PODWÓRKA NA STADION

W Leszkowicach w dniach 13-15 marca 2018 r. odbył się Powiatowy Finał XVIII Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach naszą szkołę reprezentowali mali sportowcy w kategoriach U-8, U-10, U-12.
U-8 dziewczęta – I miejsce
U-8 chłopcy – III miejsce
U-10 dziewczęta – I miejsce
U-10 chłopcy – II miejsce
U-12 dziewczęta – I miejsce
U-12 chłopcy – V miejsce
Dziewczęta U-8, U-10 oraz U-12 będą reprezentować Powiat Lubartowski w finale województwa lubelskiego w Międzyrzecu Podlaskim w dniach 26-27 marca 2018. Trzymajcie kciuki!!!
Skład drużyn: U8 (klasa 1) - KINGA KUSAK, MARTYNA UCHAŃSKA, BLANKA GRUSZCZYK, MILENA KWIT, LENA GRUSZCZYK, TATIANA GOŁAWSKA, ZUZANNA WOŹNIAK.
U10 (klasy 2-3) - JULIA WOŹNIAK, NIKOLA PŁOWAŚ, DOMINIKA KOŁKIEWICZ, DARIA BLIŹNIUK, KAJA BARTKOWICZ, KLAUDIA HARASZCZUK, JAGODA TKACZYK, ZUZANNA GRYGIEL, JULIA KWIT.
U12 (klasy 4-5) - KLAUDIA MATYJASZCZYK, DAGMARA NIERYCHLEWSKA, OLIWIA SZCZEPAŃSKA, ALICJA WOLSKA, JULIA KOSIAK, JULKA WOŁNYSZ, OLIWIA KOŁKIEWICZ, KATARZYNA MILESZCZYK, JULIA CZARNATA.

7.03.2018 r. w Kocku odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłce siatkowej „4” dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny z powiatu lubartowskiego: SP w Kocku, SP w Kamionce, SP w Skrobowie, SP w Ostrowie Lubelskim. Zawody rozgrywane były na dobrym i wyrównanym poziomie. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mistrzem powiatu zostały dziewczęta z Kocka, natomiast o dalszej kolejności pomiędzy trzema drużynami zadecydował bilans setów w poszczególnych spotkaniach i tak wicemistrzem zostały dziewczęta ze Skrobowa, natomiast brąz przypadł dla dziewcząt z Ostrowa Lubelskiego.
Barw Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim broniły: Amelia Wąsala, Angelika Ziółkowska, Karolina Walenciuk, Marcelina Antoniuk, Kinga Kulik, Marika Kapciak, Marika Bójko, Patrycja Wolska, Wiktoria Suchorab.

Brązowe medalistki mistrzostw powiatu w mini piłce siatkowej - Kock 07. 03. 2018 r.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

21. 02. 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Kocku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w piłce siatkowej chłopców w kategorii kl. VII oraz gimnazjalne. W zawodach wzięły udział drużyny z: Firleja, Michowa, Gimnazjum Sportowego w Lubartowie oraz Ostrowa Lubelskiego. Drużyna naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo powiatu, a wystąpiła w składzie: P. Wróbel, I. Remiszewski, D. Wołyńczuk, M. Demczuk, H. Wawrzyńczuk, J. Powroźnik, M. Bernacki, K. Drabik, M. Werduch. Gratulujemy sukcesu!
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum w Firleju
2. Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim
3. Gimnazjum w Michowie
4. Gimnazjum Sportowe w Lubartowie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Kamionce

18 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Kamionce odbył się finał Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii: ,,Igrzyska młodzieży szkolnej''.

W turnieju rywalizowało 9 drużyn ze szkół w Kocku, Firleju, Skrobowie, Lubartowie, Brzostówce, Ostrowie Lubelskim, Abramowie, Leszkowicach i Kamionce.

Drużyny rozlosowane zostały w 3 grupach, gdzie rozegrały mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym’’, czas gry wynosił 10 minut. Nasza drużyna trafiła do grupy C z Abramowem i Kockiem.
Wygrała mecze w grupie i awansowała do finału. Tam spotkała się ze zwycięzcą grupy A (drużyna z Leszkowic) i B (drużyna z Brzostówki). Po meczach finałowych dziewczęta z naszej szkoły zdobyły mistrzostwo powiatu lubartowskiego. Skład drużyny: Amelia Wąsala, Gabriela Powałka, Wiktoria Suchorab, Angelika Ziółkowska, Marika Kapciak, Oliwia Kołkiewicz, Klaudia Matyjaszczyk, Oliwia Szczepańska, Alicja Wolska, Nikola Płowaś.